Paulina Stróż

Paulina Stróż

Założycielka Szkoły, Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Junior III

Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Junior III. W najbliższym czasie zdaję egzamin na piąty poziom - Senior.
Moją przygodę z jogą rozpoczęłam w 1995 roku. Od 2004 praktykuję jogę regularnie w Instytucie B.K.S Iyengara w Punie (RYMYI - Indie), z którym utrzymuję stały kontakt. Zarówno w Polsce jak i w Indiach praktykuję pod przewodnictwem Ojca Joe Pereiry, który stał się dla mnie ważnym nauczycielem i prowadzi mnie ścieżką duchowego rozwoju. Ritta Keller prowadziła mnie przez ostatnie trzy poziomy nauczania (Junior) i prowadzi nadal a ja uczestniczę w jej warsztatach w Polsce i w Niemczech. Z Faeqiem i Corinem Biria praktukuję jogę zarowno w Polsce jak i we Francji. Od 2000 roku prowadzę szkołę jogi Iyengara we Wrocławiu, której jestem założycielem. Organizuję liczne warsztaty tematyczne, terapeutyczne, wyprawy do Indii oraz egzaminuję i szkolę nauczycieli stopnia Introductory II. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.

"Na co dzień praktykując asany zachwyca mnie inteligencja ciała, świadomy ruch. Aktywność nie rozdzielająca fizyczności od innych płaszczyzn osobowości. Praktyka umożliwiająca dostęp do świadomości od strony fizycznej, rozwijająca zwinne, lekkie, silne i zdrowe ciało. W asanach czuję przekraczanie własnych granic z pełnym szacunkiem dla ograniczeń swojego ciała. Z dnia na dzień czuję rosnącą siłę i wrażliwość. Pomimo wielu trudnych chwil czuję się spełniona i przepełnia mnie wiara w Boską Opatrzność której oddaje się podczas codziennego rozkładania maty i wszystkich innych czynności."

Najważniejsze aspekty praktyki jogi dla mnie to:

  • - wycofywanie świadomości z procesu myślenia - przejście na odczuwanie i obecność (świadome bycie) - ta umiejętność była zawsze punktem wyjścia we wszystkich tradycjach mistycznych i wydaje mi się szczególnie ważna jako efekt praktyki jogi
  • - odkrywanie swoich ciemnych stron. Zanim człowiek zostanie uzdrowiony musi poznać, uświadomić sobie wszystkie swoje ciemne strony by stopniowo przemieniać swą egocentryczną naturę w świetlistą - nie jest to zatem droga na skróty -ale długotrwała przemiana, często to długa i niełatwa droga
  • - oczyszczanie serca - także wszystkie tradycje mistyczne odwołują się do oczyszczania serca (które nie jest tylko siedliskiem emocji ale głębokim instrumentem percepcji). Po oczyszczeniu jesteśmy w stanie stopniowo dostrzegać Boską Rzeczywistość; stopniowo obecność staje się czymś wiecej niż indywidualną obecnością ale staje się odbiciem Większej Obecności
  • - szczególnie ważne w mojej praktyce i nauczaniu stało się słowo powiedziane przez Ks.Joe Pereirę wczasie pobytu w Polsce - "Poprzez praktykę mamy głębokie poczucie bycia kochanym i nie poszukujemy już półśrodków" . Pozytywne stan Bycia Samemu (w odróżnieniu Bycia Samotnym) staje się coraz bliższy.
  • - dopiero na ostatnim miejscu - dobrostan fizyczno - duchowy - ale tylko jako pozytywny skutek uboczny praktyki asan oraz redukcja stresu.

Tomasz Kaczmarek

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Introductory II

Praktykę jogi metodą Iyengara rozpoczął w 2007 roku. Od 2012 roku praktykuje i uczy się pod czujnym okiem Konrada Kocota (prekursora jogi w Polsce). Regularnie doskonali praktykę uczestnicząc w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli z Polski, jak Jerzy Jagucki, Konrad Kocot, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, oraz zagranicznych jak Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA), Stephane Lalo (Francja), Sharat Arora (Indie).

Jest członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Doświadczenie dydaktyczne zdobył ucząc we wrocławskim Centrum Jogi "Fabryka Energii", a potem prowadząc zajęcia w Centrum Rehabilitacji "Gaja" w Bielawie. Obecnie prowadzi zajęcia w Szkole Jogi - NAMASTE Praktyka Jogi we Wrocławiu dla grupy początkującej i zaawansowanej.


Tomasz Kaczmarek
Aleksandra Płachta

Aleksandra Płachta

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Introductory II

Z wykształcenia magister prawa. Zawodowo od lat związana z finansowymi korporacjami. Przygodę z jogą rozpoczęłam w 2007 r. poszukiwaniem harmonii i równowagi w ciele i głowie pod okiem Małgorzaty Madej i Pauliny Stróż.

Dziś mogę powiedzieć z całą stanowczością, że joga zdecydowanie odmieniła i niezwykle wzbogaciła moje życie, stając się jego częścią. Codzienna praktyka stała się dla mnie nie tylko mierzeniem się ze swoimi słabościami ograniczeniami, ale byciem ze sobą, wsłuchiwaniem się w siebie i dzieleniem się radością życia. Od początku regularnie doskonalę swoją praktykę uczestnicząc w warsztatach najwyższej klasy nauczycieli z Polski (Jurek Jagucki, Kasia Pilorz,Konrad Kocot, Henryk Liśkiewicz) i zagranicy (Rita Keller, Gabriela Gubilaro, Corin Biria, o.Pereira ) oraz w Instytucie RIMYI w Punie.

Z Namaste jestem związana od 2008 r., tutaj poznałam cudownych ludzi, przyjaciół, którzy mnie inspirują i od których codziennie czegoś się uczę. Niezapomnianym dla mnie był dzień kiedy w 2015 r. stanęłam na podeście w Namaste po raz pierwszy jako nauczyciel. Dziękując wszystkim swoim nauczycielom, których spotkałam z radością i oddaniem dzielę się swoją praktyką z innymi.

Jestem dyplomowanym nauczycielem w stopniu Introductory II i członkiem stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce .

Dorota Gomułkiewicz

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Junior Intermediate I

Z wykształcenia biotechnolog, z zamiłowania trener rozwoju osobistego i nauczyciel jogi wg metody BKS Iyengara - stopnia Junior Intermediate I.

Kursy przygotowujące do egzaminów nauczycielskich ukończyła u Romana Grzeszykowskiego oraz u Katarzyny Pilorz.

Jogę wg przekazu BKS Iynegara praktykuje od roku 2008.

Instruktor Treningów funkcjonalnych oraz form mentalnych (Pilates Coach, Trener Zdrowego Kręgosłupa, Instruktor BodyART), pasjonatka biegania i dietoterapii.

Członek Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Aktualnie studentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz absolwentka Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego - Life Couching College Wrocław.

"Joga jest dla mnie ścieżką rozwoju duchowego, sposobu na życie, którym pragnę się dzielić z innymi. Joga uczy mnie pokory, wytrwałości i spokoju ducha. Pozwala mi zmagać się z trudami, jakie stawia przede mną życie".

Moje Motto życiowe:

"Mysleć to co prawdziwe, czuć to, co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia" Platon

Dorota Gomułkiewicz
Weronika Gołębiewicz

Weronika Gołębiewicz

Nauczyciel w trakcie kursu nauczycielskiego Jogi Iyengara ® - po ewaluacji Introductory I.

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz absolwentką kilku studiów podyplomowych z zupełnie innych dziedzin. Lubię uczyć się nowych rzeczy i często zmieniam zawód. Wśród tych zmian stałym elementem mojego życia jest praktyka jogi, której uczę się od prawie dekady. Moją pierwszą nauczycielką była Marianna Gutterwil, która wprowadziła mnie w świat jogi wg metody B.K.S. Iyengara. Od roku praktykuję również u Pauliny Stróż, równocześnie przygotowując się pod okiem Jurka Jaguckiego do egzaminu nauczycielskiego. Regularnie staram się brać udział w warsztatach innych nauczycieli tej metody – miałam możliwość praktykować z Romanem Grzeszykowskim, Katarzyną Pilorz, Magdą Kapelą, Ewą Wardzałą, Sri H.S. Arunem z Bangalore oraz o. Joe Pereirą. Chcąc poszerzyć swoją wiedzę o jodze o inne jej nurty (m.in. joga klasyczna, Vinyasa Flow Yoga, Somayog czy joga akademicka) i aspekty (np. pranayama) ukończyłam Podyplomowe Studia Psychosomatycznych Praktyk Jogi stworzone przez profesora Lesława Kulmatyckiego na wrocławskiej AWF.

Joanna Łagoda

Nauczyciel w trakcie kursu nauczycielskiego Jogi Iyengara ®

Pierwszy raz z jogą spotkałam się jeszcze w szkole średniej. Później na wiele lat o niej zapomniałam. Wróciłam na matę w 2011 roku, by spróbować ashtangi. Dopiero po jakimś czasie trafiłam do szkoły, gdzie praktykowano jogę metodą B.K.S. Iyengara, i tam pod okiem Marka Bednarskiego zaczęłam zapuszczać korzenie i rozpoczęłam swoją podróż na drodze kształcenia nauczycielskiego.

Motywowana chęcią rozwoju i samodoskonalenia się, w 2017 roku trafiłam do Namaste na warsztaty prowadzone przez Paulinę Stróż. Będąc pod wrażeniem jej nauczania, nakierowanego na rozwój inteligencji serca, wzięłam udział w prowadzonym przez nią rocznym kursie doskonalącym.

Chcąc pogłębić rozumienie jogi i siebie w jodze, podjęłam kolejne kształcenie, tym razem pod okiem Kasi Pilorz..

Obecnie nadal utrzymuję kontakt z tymi trzema nauczycielami. Poza tym uczestniczyłam w warsztatach takich nauczycieli, jak: Christian Pisano, Eyal Shifroni, Robert Spica, Ewa Wardzała czy Natasza Moszkowicz.

Od 2018 roku zbieram doświadczenia w roli nauczyciela jogi. Obecnie można mnie spotkać na Brochowie, gdzie prowadzę swój projekt pod nazwą Yoga Rocks, oraz w Namaste.

Przyznam, że pierwsze spotkania z jogą nie zapowiadały tego, abym miała się znaleźć w miejscu, w którym obecnie jestem. Początkowo moją praktykę traktowałam raczej jako odskocznię od dość intensywnego wspinania. Z biegiem czasu coraz częściej pojawiałam się na macie. Wtedy też chęć niwelowania napięć fizycznych poprzez praktykę odeszła na drugi plan, pierwszy natomiast zajęły poszukiwania uspokojenia umysłu i zrównoważenia emocji. Od tamtej pory joga stała się nieodłączną częścią mojego życia – wsparciem w trudnych chwilach, źródłem energii do działania, odkrywaniem nieodkrytego, eksplorowaniem możliwości ciała i umysłu, podróżą, która cały czas trwa.

Joanna Łagoda
Małgorzata Parduła

Małgorzata Parduła

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Introductory II

Gdy w 2009 roku miałam szczęście trafić na zajęcia jogi do mojej pierwszej nauczycielki Beaty we Wrocławiu, nie spodziewałam się, że rozpocznie się nowy etap w moim życiu. Po prostu zakochałam się w jodze. I tak mam niezmiennie od ponad 10 lat i nawet ciąża nie sprowokowała mnie do przerwy w praktyce. Po drodze spotkałam niesamowitych nauczycieli, uczestniczyłam w licznych warsztatach i wyjazdach, spędziłam kilka tygodni w Indiach w asramie Yoga Vidya koło Trimbaku, gdzie w 2012 roku zdobyłam pierwsze, podstawowa uprawnienia do uczenia hatha jogi.

Latem 2011 roku po raz pierwszy stanęłam na macie na zajęciach u Pauliny Stróż w Namaste. I tak przez te całe lata wspólnie się spotykamy, praktykujemy, wyjeżdżamy na warsztaty. W 2015 roku, będąc w trakcie kursu nauczycielskiego, po raz pierwszy stanęłam na macie jako prowadząca zajęcia właśnie w szkole Pauliny. Jest to niezwykłe doświadczenie, każde zajęcia to wyjątkowe spotkanie zarówno z uczniami jak i samą sobą. Jestem za to bardzo wdzięczna, tym szczególniej, że w międzyczasie urodziłam syna, wyprowadziłam się z Wrocławia, ponownie tu wróciłam i od razu skierowałam swe kroki do Namaste, co zaowocowało zakończeniem kilkuletniego kurs u nauczycielskiego według metody Iyengara, pod okiem Pauliny, ale umożliwiło mi również powrót do nauczania jogi. Bardzo dziękuję za te wszystkie lata wspólnych spotkań i inspiracji. Czekam na więcej...

W 2019 zakończyłam kurs nauczycielski według metody Iynegara, zakończony stopniem Introductory II. Jako członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce spełniam wszystkie wymagania dotyczące nauczycieli jogi tej metody.

Pozdrawiam cieplutko

Ania Król - Hulewicz

Ania Król - Hulewicz
Izabela Jabłońska

Izabela Jabłońska

Magda Supruniuk

Magda Supruniuk
Nie ma zajęć - święto .

Nie ma zajęć - święto .

Nina Żamejć

Nina Żamejć
Gosia K .

Gosia K .

Karolina .

Karolina .